Oferta Drukuj
SYSTEM telemonitoringu kardiologicznego na odległość:
  • pomiar EKG
  • pomiar tętna
  • pomiar saturacji krwi
  • pomiar ciśnienia tętniczego krwi
  • pomiar masy ciała
  • transmisja wyników pomiarów do ośrodka monitorowania
  • komunikacja głosowa z lekarzem bezpośrednio z aparatu EKG
  • powiadamianie lekarzy o nowych badaniach EKG przy pomocy SMS

W skład systemu tele-ekg® wchodzą aparaty teleEKG wykonujące pomiary i cyfrową transmisję danych oraz oprogramowanie komputerowe CardioScp® do odbioru i archiwizacji odebranych wyników badań.

Aparaty teleEKG są najczęściej wykorzystywane bezpośrednio przez monitorowanych pacjentów, a oprogramowanie przez zespoły medyczne ośrodków monitorujących.

Pacjent może być monitorowany i diagnozowany bezpośrednio w gabinecie lekarza lub na odległość - z wykorzystaniem zwykłych łączy telefonicznych, sieci telefonii komórkowej GSM, WiFi, Bluetooth oraz Ethernet 


Przesłane dane są archiwizane według standardu SCP (Standard Communication Protocol for Computer-Assisted Electrocardiography) opracowanego przez Europejski Komitet Normalizacyjny [CEN] w Brukseli). Więcej na temat standardu można przeczytać na stronie http://www.openecg.net/.

Praktycznie każdy i w każdych warunkach może wykonać badanie EKG. Może to być na przykład chory w domu, pielęgniarka środowiskowo-rodzinna, lekarz, pracownik zakładu pracy itp. W zależności od rodzaju zastosowanego aparatu teleEKG, badanie może być wykonywane z jednego, kilku lub ze wszystkich standardowych dwunastu odprowadzeń Einthovena, Goldbergera, Wilsona. Pozyskiwany sygnał EKG może być bezpośrednio transmitowany łączami komunikacyjnymi (transmisja "na żywo") lub rejestrowany do wewnętrznej pamięci aparatu, a dopiero później transmitowany. Przekaz odbywa się do komputera określonego ośrodka medycznego z zainstalowanym oprogramowaniem CardioScp®. Od niedawna oferujemy także kompleksowe rozwiązania w postaci dodatkowego modułu z czujnikiem saturacji SpO2, istnieje też możliwość pomiaru ciśnienia tętniczego krwi oraz masy ciała przez dołączane zewnętrznie ciśnieniomerz i precyzyjną wagę.

Użytkownik odbierający badanie - lekarz rodzinny lub dyżurujący specjalista-kardiolog, może wykonać diagnozę na podstawie otrzymanych wyników badań EKG oraz innych wyników towarzyszących i odpowiednio zareagować w razie potrzeby. Wszystkie wykonane badania i oceny są archiwizowane na dysku komputera oraz mogą być drukowane na dowolnej drukarce komputerowej. Archiwizowane według standardu SCP w komputerze badania EKG mogą być przesyłane dalej w sieci Internet do specjalistów w celu otrzymania konsultacji. Można je również wykorzystywać do prowadzenia analiz zdrowia ludności.