There are no translations available.
Firma została Pro-Plus została założona w 1993 roku przez inżynierów Iwonę i Jana Radwańskich.
W 1994r. został opracowany trójkanałowy aparat EKG oraz oprogramowanie do komputera pracującego w środowisku DOS. Aparat ten umożliwiał wykonanie trójkanałowego zapisu EKG ze standardowych dwunastu odprowadzeń, zapamiętanie takiego rekordu w wewnętrznej pamięci i wysłanie go do komputera za pomocą dołączanego zewnętrznie modemu.
W 1994 r. firma rozpoczęła realizację projektu celowego "System nadzorowania i monitorowania elektrokardiograficznego" za pomocą przenośnego aparatu EKG poprzez łącza telefoniczne, dofinansowanego z funduszu Komitetu Badań Naukowych.
Projekt zakończył się opracowanie nowego oprogramowania działającego na komputerach z systemem operacyjnym Microsoft Windows 3.11 oraz nową wersją aparatu EKG z dołączonym modemem.
W związku z wejściem na polski rynek sieci GSM w 1997 roku, firma rozpoczęła prace badawcze w zakresie wykorzystywania tej sieci do transmisji sygnałów EKG.
Dzięki ponownej pomocy Komitetu Badań Naukowych powstał system, który umożliwił mobilność pacjentów i powszechność kontroli pracy serca.
Powstały grupy aparatów EKG od jednokanałowych do dwunastokanałowych oraz rejestratory zdarzeń sześcio- i ośmiokanałowe (event-holtery) które wykorzystują różne rodzaje transmisji - od najprostszych, analogowych, jednokanałowych przekazów "na żywo" do wielokanałowych transmisji cyfrowych "na żywo" lub z pamięci.
Powstało również oprogramowanie zgodne z europejskim standardem SCP instalowane na komputerach pracujących w środowisku Microsoft Windows 2000, XP.
"Teletransmisyjny system do EKG wraz z aparatami EKG oraz oprogramowaniem CardioScp" uzyskał pozytywne opinie podczas badań klinicznych, czego następstwem było wydanie w 1999 roku przez Centralny Ośrodek Techniki Medyczne świadectwa Nr 25654931 dopuszczenia tego systemu do stosowania przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych w zakładach opieki zdrowotnej.
Firma w dalszym ciągu zajmuje się produkcją własnych opracowań oraz propagowaniem systemu tele-ekg®.
Do ostatnich opracowań należy mi.in. wykorzystanie transmisji GPRS/EDGE/UMTS oraz sieci bezprzewodowej Bluetooth i Wi-Fi. Umożliwia to tworzenie kompleksowych rozwiązań technologicznych oraz spełnianie dowolnych potrzeb klienta. Najnowsze aparaty po podłączeniu dodatkowych rejestratorów teleEKG umożliwiają także monitorowanie tętna, saturacji czy ciśnienia tętniczego krwi pacjenta oraz masy ciała.
|