English
Home Aparaty Tele-EKG
Aparaty tele-EKG Drukuj Email

Aparaty cyfrowe

 Aparaty cyfrowe tele-ekg® typu EHO rejestrują i zapamiętują w wewnętrznej pamięci wyniki badań EKG oraz opcjonalnie inne pomiary, takie jak saturacja krwi, tętno czy ciśnienie tętnicze krwi oraz masa ciała, a następnie przesyłają je do lekarza poprzez dostępne media:

PRZEKAZYWANY ZAPIS (możliwe opcje transmisji danych)

  • sieć GSM/GPRS,
  • modem analogowy sieci telefoni stacjonarnej,
  • sieć LAN/Internet
  • sieć bezprzewodowa Bluetooth/WiFi.

Aparaty tele-ekg®  typu EHO mogą spełniać rolę aparatu typu event-holter* lub być wykorzystywane w procesie rehabilitacji** kardiologicznej w warunkach domowych.

 

Rodzaje aparatów cyfrowych naszej produkcji: 

 

 EHO MINI

EHO MINI

event-holter

rehabilitacja kardiologiczna

odprowadzenia: 3,6,7,8 lub 12

waga: 190g


DO POBRANIA:

alt PL - KARTA TECHNICZNA 

alt ENG - TECHNICAL DATA 

 

 alt

 EHO 12

kardiomonitor "na żywo"

odprowadzenia: 12

waga: 190 g


DO POBRANIA:

alt PL - KARTA TECHNICZNA

alt ENG - TECHNICAL DATA 

 

 pp02_grps_po_obrobce_przed_cpt

 

 

 

PP-05v12

 pobierz kartę katalogową

 

 

Aparaty analogowe 

Aparaty analogowe tele-ekg® typu PS przystosowane są do współpracy z siecią telefoniczną publiczną PSTN.

Sygnał elektryczny zapisu EKG pozyskiwany z ciała pacjenta, przetworzony na postać akustyczną, zostaje przekazany poprzez sprzężenie głośnika aparatu tele-ekg® z mikrofonem aparatu telefonicznego.

Transmisja sygnału EKG następuje w czasie rzeczywistym, to znaczy w czasie prowadzenia badania. W tym samym czasie może być prowadzona rozmowa telefoniczna pacjenta z lekarzem.

Istnieje kilka typów aparatów analogowych tele-ekg® typu PS w zależności od ilości rejestrowanych odprowadzeń. Są to aparaty jednokanałowe, które umożliwiają automatyczne przełączanie kolejnych odprowadzeń.

PS1, PS6, PS12 pobierz kartę katalogową

 

ps12

 

  • rodzina aparatów analogowych PS
  • w zależności od modelu 2, 3 lub 10 elektrod (1, 6 lub 12 odprowadzeń)
  • transmisja dĽwiękowa przez telefon lub bezpośrednio do aparatu odbiorczego RCV
  • automatyczne przełączanie kanałów podczas transmisji

 

Akcesoria pomocnicze:

 

dostępne wkrótce

 

Zapraszamy pacjentów indywidualnych, lekarzy, jednostki medyczne

oraz firmy do kontaktu z naszym biurem handlowym (kliknij tutaj) 

Z przyjemnością odpowpowiemy na Państwa wszystkie pytania aby dostosować naszą bogatą ofertę do Państawa oczekiwań.

 

Powyższa oferta nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.


*W trybie event-holter aparat rejestruje w sposób ciągły pracę serca pacjenta i wpisuje zapis badania do pamięci buforowej aparatu pracującej w pętli. Długość pętli jest programowana przez lekarza stosownie do indywidualnych potrzeb pacjenta (od kilku sekund do 8 minut). W ten sposób pamięć aparatu zawsze zawiera pewien ustalony odcinek EKG o długości pętli. W razie potrzeby (np. dolegliwośc bólowa u pacjenta) pacjent aktywuje rejestrację tego odcinka naciskając przycisk "zapisz". Dokonana rejestracja zdarzenia (event) zawiera odcinek EKG przed aktywacją, zwany buforem wstecznym oraz odcinek po aktywacji, czyli zawiera moment przed odczuwaniem dolegliwości, w czasie odczuwania i po jego ustąpieniu.

**W trybie rehabilitacji wewnętrzne oprogramowanie aparatu steruje procesem rehabilitacji, który składa się z pomiaru masy ciała i ciśnienia tętniczego krwi (opcja) oraz zestawu ćwiczeń i odpoczynków tworząc tak zwaną sesję rehabilitacji. Czasy trwania kolejnych ćwiczeń i odpoczynków w sesji są dobrane przez lekarza do indywidualnych potrzeb pacjenta. Po każdym wysiłku następuje pomiar EKG wraz z pomiarem saturacji krwi (opcja). Po zakończeniu sesji następuje przekaz wykonanych pomiarów w sposób automatyczny  za pośrednictwem wbudowanego modemu GSM. 


 

 

Migawki

Czy wiesz, że...  ?
Podczas REHABILITACJI KARDIOLOGICZNEJ w dowolnej chwili lekarz prowadzący może zdalnie zmienić ustawione w aparacie parametry (czasy i ilości cykli) dostosowując w ten sposób stopień wysiłku do rzeczywistych możliwości pacjenta, które mogą się zmieniać po każdym wykonanym zestawie ćwiczeń.